Business Leaders Forum | Lean In
57748
single,single-portfolio_page,postid-57748,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Lean In

Pomáháme dámám z byznysu k osobnímu i profesnímu úspěchu

Věříme, že ženy mají unikátní roli v tvorbě hodnotově ukotvené společnosti a rozvoji české společnosti. Rozhodli jsme se proto v projektu Lean In propojit dámy, které jsou hybatelkami pozitivních změn.

Inspirací  nám byla přednáška provozní ředitelky Facebooku Sheryl Sandberg a v roce 2013 jsme s využitím metodiky Standfordovy univerzity  uspořádali první kruh dam, které v důvěrném prostředí sdílely své zkušenosti.

Lean In je určen ženám, které mezi sebou chtějí vybudovat partnerství, vzájemně si pomáhat k úspěchu v kariéře a osobním životě, rozvíjet koncept hodnotového managementu a utvářet skrze svou práci a rodinu kvalitní společnost.

Jak to funguje?

Každý Lean In kruh je uzavřená skupina deseti dam z různých firem a odvětví, které stojí na stejné úrovni kariérního žebříčku. Účastnice se setkávají desetkrát ročně při facilitovaných diskusích. Společně vylepšují své dovednosti a sdílí své znalosti a zkušenosti, což vede ke vzájemnému obohacování a rozvoji. Po absolvování ročního cyklu se stávají ženy součástí Lean In Alumni Networku, jehož součástí je přes sto dam.

Které typy Lean Inu v současnosti organizujeme?

  • Junior Lean In: pro čerstvé absolventky (spojeno se stínováním seniorních manažerek).
  • Middle Lean In: pro dámy ze středního managementu.
  • Senior Lean In: pro dámy z boardů firem.

V současné době probíhají kruhy v Praze, Brně, Ostravě a Jihlavě a začínají průběžně během roku. Bližší informace vám rád poskytne výkonný ředitel BLF Jakub Vopelák.

Pravidla Lean In klubu

Lean In je založen na důvěře a respektování diskrétnosti, proto dodržujeme pravidlo 3N: nic, nikomu, nikdy. V Lean In funguje:

  • otevřená a upřímná komunikace a aktivní participace
  • skutečné sdílení, rozvážné konverzace nad smysluplnými tématy
  • opravdové naslouchání, žádné soudy, pouze osobní zkušenosti

 „Komunita, která se vytváří jako reakce na fantastickou knihu Lean In a spojené aktivity, je skvělá věc. Věřím na networking, otevřenost, sdílení zkušeností, které mohou prostřednictvím inspirace a odstraňování našich vnitřních bariér a předsudků způsobit evoluční revoluci v genderové otázce.“

Renata Mrázová, 1. žena českého byznysu dle žebříčku Hospodářských novin a patronka projektu Lean In

“Women in the Czech Republic represent one of the most underutilized sources of talent for Czech businesses. There are of course many different reasons for this, but I perceive it as a huge pity because when companies help women harmonize their careers with their families, my experience is that they are incredibly efficient and loyal employees. I am happy to be part of Lean In programme.”

Muriel Anton, former CEO Vodafone Czech Republic a patronka projektu Lean In

 „Fascinuje mě seberozvoj a práce s lidským potenciálem obecně. Díky své práci mám navíc ověřeno, že vzájemná podpora a spolupráce žen je nejen možná, ale i neuvěřitelně přínosná a obohacující. Proto vždy s radostí podporuji podobné platformy smysluplného setkávání žen jako je Lean In a věřím, že dokážou ženy inspirovat a dodat jim odvahu.“

Barbora Chuecos, generální ředitelka Mary Kay a patronka projektu Lean In

Partner projektu Lean In:

bayer

Mediální partneři:

IHNED logo
logo-Aktualne
marie_claire

Do Lean In se zapojily manažerky z těchto firem:

bayer
ceska_sporitelna
nn logo
GE_Money_Bank
vodafone
linet logo
bernard logo
mafra logo
ceag
cezlogo
agender
rwe - logo
logo o2
duhovka_group_CMYK
logo plzeňský prazdroj
bubenik_logo
logo-Aktualne
gce
ROSSMANN logo
rubikon
klp
aco
2 Air Products
dnv
MUNI
Sit-mc1
sivena
daslogo
logo MC
logo pan sol
moore
Logo-schindler
logo atairu
mbank-logo
havhol logo
mondelez-logo-white
Category:

Dámy v byznyse